Budapesti rangadót nyert a kispesti csapat. PDF Nyomtatás E-mail
Írta: goal.com
2017. augusztus 12. szombat, 22:01

Öt mérkőzésre került sor kora este az NB I ötödik fordulójában.

A legélesebb összecsapásra Kispesten volt kilátás, hiszen a bajnok az Újpest csapatát fogadta.

A vendégek nagyon jól kezdtek, hiszen a 8. percben Zsótér Donát cselezte be magát a Honvéd tizenhatosán belülre, majd lőtte ki a bal sarkot. 0-1

Zsótér a múlt idényben a Honvéddal lett bajnok, emiatt a találatát követően sportszerűen semmi jelét nem adta egykori csapata elleni gólörömének.

A 13. percben Novothny Soma próbálkozását Gróf védte, amely ismét Zsótér elé csorgott, de a játékos a kapu mellé lőtt óriási ziccerben.

A Honvéd részéről Baráth Botond állt közel a gólszerzéshez, de a kapufa megmentette az Újpestet a 35. percben.

A fordulást követően újra az Újpest szerezhetett volna gólt, de Sankovic lövése most a kispestiek kapufáján csattant a 67. percben.

Aztán szinte a semmiből jött Lanzafame, aki a 7. tétmérkőzésén is egy beadást követően egy ütemtelen közbeszúrással betalált a lilák kapujába. 1-1

A hajrában egy beadást követően a labda Kamber elé került, aki az újpesti védők mellett mintegy hét méterről lőtt Pajovic kapujába. 2-1

A lefújás előtt még Windecker került ziccerbe, de lövését Gróf, majd a kipattanóból Simon lövését újra Gróf védte, ezzel véget ért a helyzetek sora, az Újpest 10 perc alatt kapott ki a Bozsik Stadionban 1-0-s vezetésről 2-1-re a Honvéd ellen.